E-Sigara için pil seçiminin önemi nedir? Elektronik sigara pil seçimi

Shop1 Post1

Başlıklar

E-Sigara İçin Pil Seçiminin Önemi

Bildiğimiz gibi e-sigaranın en önemli parçalarından biri pil. Pilin ne işe yaradığını hepimiz bildiğimizi sanıyoruz, ancak öyle değil. Her pil birbirinden farklı ve kullanım alanları da bu bağlamda farklılıklar gösteriyor. En iyi pil hangisi? Şeklinde soruları hep duyuyoruz. En iyi pil yok arkadaşlar, sizin için en uygun pil var. Peki size en uygun pil hangisi? Bunu öğrenmek için detaylara girmeliyiz.

 

1-mAh

mAh, ingilizce “miliampere-hour (miliamper-saat)“ın kısaltmasıdır. mAh, , pillerin tek seferde toplam ne kadar enerji depolayabildiğini gösterir. Daha fazla mAh değerine sahip olan piller daha ağırdır. mAh değeri yüksek olan pil daha uzun süre kullanılır ve daha uzun sürede şarj edilir. seo danışmanlığı

 

2-Amper

Amper en kaba haliyle, pilimizin üzerinde ki deliğin büyüklüğüdür. Bu delik ne kadar büyükse pil o kadar çabuk biter. Peki amper değeri düşük olan daha mı iyidir? Hayır. Amper değeri e-sigara da kullanacağınız maximum gücü belirler. 10A değere sahip bir piliniz var ve cihazınızı 80W güç ile kullanmak istiyorsunuz. Bu hikayenin sonu iyi gitmeyebilir. 10A değerine sahip bir pilin tavsiye edilen maximum değeri 30watt’tır. Pili fazla zorlamak patlamasına neden olabilir. Kullanacağımız maximum değere göre pil seçmeliyiz. Amper ile ilgili ikinci önemli nokta ise; Aynı boyutlarda amper değeri yüksek olan pillerin mAh değeri daha düşüktür. Yani daha fazla güç harcarlar ve daha çabuk biterler.

 

Sonuç

12w-15w aralığında güç kullanan 1.00ohm ve üzeri coil kullanan biri için 30A pil anlamsızdır, gereksizdir. Çünkü hiç o amper değerini kullanmayacaktır ve pilin kapasitesi diğerlerine göre daha düşüktür. Kendi kullanım aralığınızı belirlemeli ve en uygun pili almalısınız. Amper değerleri ve maximum güç ile ilgili tavsiye edilen rakamlar şunlardır;

  • 10Amp / Max 30w
  • 15Amp / Max 40w
  • 20Amp / Max 60w
  • 25Amp / Max 120w
  • 30Amp / 120w ve üstü

Unutmayın bunlar tavsiye edilen değerlerdir. Piliniz daha yüksek güçte çalışabilir ancak tavsiye edilen değerin üstü hep tehlikelidir. Bu yazımızda e-sigaranın temel parçalarından biri olan pil seçiminden bahsettik. Umarım yardımcı olabilmişizdir. Bu yazıyı okuyan ve paylaşan herkese Likitler.com adına teşekkür ederiz.

Bir cevap yazın