E Sigara Likiti Nasıl Yapılır

E Sigara Likiti Nasıl Yapılır

E Sigara Likiti Nasıl Yapılır? Kendi e-likitinizi yapmak istiyorsanız, başlamadan önce ihtiyacınız olacak birkaç şey var. İhtiyacınız olan en önemli şey bir e-sigara ve bazı nikotin kartuşları. Nikotin kartuşunuz yoksa, bunları çevrimiçi olarak veya yerel vape mağazanızdan satın alabilirsiniz.

Daha sonra, e-sıvı yapmak için gerekli bileşenlerden bazılarına ihtiyacınız olacak. Bu bileşenler propilen glikol, bitkisel gliserin ve aroma içerir. Bu malzemeleri çoğu markette veya çevrimiçi olarak bulabilirsiniz.

İhtiyacınız olan son şey bir elektronik nikotin dağıtım sistemidir (ENDS). Bu tipik olarak, pillerinizdeki elektrik enerjisini kullanıcı tarafından solunan buhara dönüştüren bir cihazdır. Bazı popüler ENDS’ler modları ve tankları içerir. Bu cihazları çevrimiçi olarak ve vaping malzemeleri satan bazı mağazalarda bulabilirsiniz.

E-sigara likiti yapmanın birçok yolu vardır, ancak en yaygın yol, önceden hazırlanmış bir kartuş satın almak, istediğiniz nikotin seviyesiyle doldurmak ve tatlandırıcılar eklemektir. İşte kendiniz nasıl yapacağınız:

  1. İhtiyacınız olan tüm malzemeleri alın: bir e-sigara, bir şırınga, nikotin replasman tedavisi (NRT) sıvıları, seçtiğiniz aromalar ve bir ölçü kaşığı.
  2. Şırıngayı, e-sigara kartuşunu üçte bir oranında doldurmaya yetecek kadar NRT sıvısı ile doldurun.
  3. İğneyi kartuş kapağının ortasına sokun ve “klik” sesini duyana kadar yukarı çekin. Bu, içeriğini şırıngaya enjekte edebilmeniz için kartuşu açacaktır.

E-sigara likitleri propilen glikol, bitkisel gliserin, nikotin ve aromalardan yapılır. Bu malzemeleri kullanarak kendi likitinizi yapabilir veya mağazalardan hazır likit satın alabilirsiniz. E-likit yapmanın bir çok yolu var ama en yaygın olanı elektronik sigara kiti kullanmak ve tankı veya kartomizeri kendiniz doldurmaktır. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

  • Bir elektronik sigara kiti satın alın. Buna bir pil, tank/kartomizer ve e-meyve suyu şişesi dahildir.
  • Cihazı üreticinin talimatlarına göre kurun.
  • E-meyve suyu şişesini istediğiniz sıvı karışımla doldurun ve şişenin üstüne vidalayın.
  • Tabanı çevirerek ve pil bölmesini kaydırarak pili cihaza yerleştirin.

E Sigara Likit Zararlı Mı

E Sigara Likit Zararlı Mı? E-sigaralar, solunabilir bir buhar oluşturmak için aromalı bir sıvıyı ısıtan pille çalışan cihazlardır. Bazı insanlar bunları geleneksel sigaraları bırakmak için kullanırken, diğerleri nikotin ve aroma kombinasyonlarından hoşlanır. Peki e-sigara likiti zararlı mı?

Bilim adamları, e-sigara likitinin normal sigara dumanından daha zararlı olduğuna dair bir kanıt bulunmadığına dikkat çekerek aynı fikirde değiller. Öyle olsa bile, tütün içmek yerine elektronik sigara kullanmak sağlığınız için daha iyi olurdu.

E-sigaraların düzensiz üretimi ve satışı, güvenlikleri konusunda endişelere yol açmıştır. Birçok kişi, yüksek derecede bağımlılık yapan bir ilaç olan nikotin içerdiği için e-sigara likitinin zararlı olduğuna inanır. Ama bu gerçekten doğrumu?

E-sıvı toksisitesi üzerine çalışmalar seyrek ve tartışmalı olmuştur. Bazı araştırmacılar, e-sıvının in vitro olarak hücreler için toksik olabileceğini bulmuş, diğerleri ise herhangi bir toksisite bulmamıştır. Var olan birkaç çalışma da kapsam olarak sınırlıdır, bu nedenle kesin sonuçlar çıkarmak zordur. Kanıt eksikliği göz önüne alındığında, e-sıvının zararlı olup olmadığını kesin olarak söylemek zor. Google baz alarak arama yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın