Elektronik Sigara Ve Tütün Sigara Farkı Nedir

Tütün Sigara İle E-Sigara Farkları

Elektronik sigara ve tütün sigara farkı nedir sorusunun cevabı için yazımızı inceleyebilirsiniz. Elektronik sigara son yıllarda popülerlik kazanıyor. Ancak nasıl çalıştıkları ve normal tütün sigaraları ile aralarındaki farkın ne olduğu konusunda hala bazı kafa karışıklıkları var. Bu yazımızda elektronik ve tütün sigaraları arasındaki bazı temel farklılıklara bir göz atacağız.

Elektronik ve tütün sigaraları arasındaki en büyük farklardan biri, nasıl çalıştırıldıklarıdır. Elektronik sigaraların aksine tütün sigaralar, kibrit veya çakmakla yakılır. Bu durum ateşe gerek olmadığı için elektronik sigarayı iç mekânlarda kullanabileceğiniz anlamına gelir.

Diğer bir fark, her bir sigara türünü kullandığınızda aslında soluduğunuz dumandır. Tütün sigarası ile yanan tütün yaprağından çıkan dumanı teneffüs edersiniz. Bu duman nikotin, katran ve karbon monoksit dâhil binlerce kimyasal içerir. Nikotin gibi ürünleri içinize çektiğinizde pek çok sağlık sorunu yaşayabilmeniz mümkün kılınır.

Elektronik Sigara Ve Tütün Sigara Farkı Nedir?

Likit olarak da bilinen elektronik sigaralar, aroma içeriğine sahiptir. Tütün sigaraları, kağıt bir tüpe sarılmış kurutulmuş tütün yapraklarından yapılır. Tüp daha sonra ateşe verilir ve duman filtreden solunur.

E-sigaralar tütün yaprakları içermez. Bunun yerine nikotin, tatlandırıcılar ve diğer maddeleri içeren sıvı bir solüsyondur. Sıvı, kullanıcının soluduğu bir aerosol halinde ısıtılır. Elektronik sigaralar ve tütün sigaraları arasında birkaç temel fark vardır. Elektronik sigaralar bir süredir popülerdir.  İnsanlar elektronik sigara ile tütün sigaraları birbirleriyle karıştırıyorlar. Bu durumun aksine, aslında ikisi arasında çok önemli farklılıklar vardır.

Elektronik sigara içerisinde tütün yoktur. Bunun yerine tipik olarak nikotin, propilen glikol ve aromalardan oluşan bir sıvı kullanılır. Bu sıvı ısıtıldığında kullanıcının soluduğu buhara dönüşür. Tütün sigaraları ise tütün içerir. Yapraklar kürlenir ve daha sonra sigarayı oluşturmak için kâğıda sarılır. Tütün daha sonra yakılır ve kullanıcı dumanı içine çeker.

Elektronik Sigara Aromalarının Tat Yoğunluğu Nasıldır?

Elektronik sigara veya elektronik nargile cihazlarının en önemli özellikleri, damakta bıraktıkları yoğun aroma tadıdır.  Elektronik sigara aromalarının tat yoğunluğu bu durumda oldukça fazladır. Elektronik sigara aromalarının tat yoğunluğu, aroma çeşidine ve markaya göre değişiklik gösterebilmektedir.

Bazı markalar diğerlerinden daha güçlü bir aroma sunabilir ve bazı aromalar diğerlerinden daha yoğun olabilir. Farklı elektronik sigara aromalarını denerken, sizin için doğru tat ve yoğunluk dengesine sahip olanı bulmanız önemlidir.

Firmamızdan satın aldığınız likitlerin aromasını çok net bir şekilde alacağınızı temin ederiz. Aldığınız her aromadan likitin tadı oldukça yoğundur. Firmamız üzerinden deneme paketleri halinde farklı aromalı likitleri satın alabilirsiniz. Böylelikle birden fazla aromanın tadına varmış olursunuz.

Piyasada birçok farklı e-sigara çeşidi vardır ve her birinin kendine özgü tadı vardır. Bazı e-sigara aromaları diğerlerinden daha yoğundur. Kişisel tercihinize bağlı olarak bu iyi bir şey anlamına gelmektedir. Yoğun bir lezzet arıyorsanız, size kesinlikle uyum sağlayabilecek pek çok aroma çeşidi var. Fakat biraz daha hafif bir aroma arıyorsanız, sitemizden hafif aromalı likitlere ulaşabilirsiniz. Google üzerinden sitemize ulaşarak ürünlerimizi inceleyebilir ve siparişlerinizi oluşturabilirsiniz.

Bir cevap yazın